honda wulkanizacja

Nowy minivan Hondy – Odyssey

W jednym czasie trwają dwa największe targi motoryzacyjne na świecie – w Genewie i  w Chicago. Na tych drugich Honda właśnie pokazał concept-car minivana o roboczej nazwie Odyssey. To pokazuje, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się następcy tego modelu, chociaż już chodziły słuchy, że nie będzie nam dane doczekać się nowej generacji.

Honda Odyssey to wyjątkowo popularny minivan sprzedawany głównie w Ameryce Północnej, gdzie jest wyjątkowo duże zapotrzebowanie na tego typu samochód, bo właśnie minivan jest tam synonimem samochodu rodzinnego, nie kombi, jak to miejsce w Europie. Pierwsza generacja Odyssey, która została zaprezentowana w 1995 roku miała 4,75 metra długości, obecna wersja przekroczyła 5,1 metra długości, bo jak twierdzi Honda – wymagają tego rosnące potrzeby obecnego społeczeństwa.

Samochód pokazany jako koncept jest obecnie czwartą generacją modelu Odyssey

Jest tutaj wiele nawiązań do poprzednich generacji, jak chociażby wyjątkowo duża szerokość, rozstaw osi wynosi bowiem aż trzy metry. Stylistyka nowego modelu jest wyjątkowo ciekawa i interesująca, pasująca jednak do stylistyki poprzednich generacji tego modelu.

Według producenta pierwszych modeli czwartej generacji Odyssey można się spodziewać jeszcze w tym roku, co na pewno ucieszy fanów minivanów i ogólnie rodzinnych samochodów wielozadaniowych.

Dodaj komentarz